Pomoc potrzebna!
Stworzenie zaawansowano, szybkiego i niezawodnego programu wspomagającego analizę rozdań brydżowych (co jest moją intencją), nie jest zadaniem łatwym. Wymaga ogromnej, specjalistycznej wiedzy, mnóstwa czasu, zaangażowania i pasji. Problem potęguje fakt, że Bridge Calculator nie jest projektem komercyjnym i stale pracuje nad nim tylko jedna osoba (ja).
Dlatego zwracam do Ciebie, drogi użytkowniku z prośbą o pomoc w rozwoju programu. O co konkretnie proszę? O tym dalej...
Jak można pomóc?
Dotacje pieniężne
Możesz wspomóc rozwój Bridge Calculatora kupując mi kawę:)
Dane do przelewu z Polski:
Piotr Beling mBank 84 1140 2004 0000 3702 3038 2820
Wpłata za pomocą pay-pal (akceptuje wiele metod wpłat, w tym za pomocą kart kredytowych):
Zgłaszanie pomysłów
Nie mogę obiecać, że każda nadesłana propozycja poszerzenia funkcjonalności programu zostanie w nim zaimplementowana. Każda wskazówka jest jednak przeze mnie ceniona.
Zgłaszanie informacji o znalezionych błędach
- Nie chodzi jedynie o błędy w wynikach dokonywanych przez program analiz (informacje o tego typu błędach są oczywiście dla mnie szczególnie cenne), ale także np. o:
- błędy w interfejsie użytkownika (w tym pomyłki językowe: gramatyczne, stylistyczne, literowe)
- błędy programu przy imporcie rozdań z plików
- błędy na stronie WWW i dokumentacji programu
- błędy w tłumaczeniach
Popularyzowanie
Większa ilość użytkowników oznacza dla projektu więcej potencjalnych chętnych którzy mogą pomóc, co przekłada się następnie na wzrost jego jakości i niezawodności.
Dlatego proszę, powiedz lub prześlij link http://bcalc.w8.pl do strony programu każdemu jego potencjalnemu, przyszłemu użytkownikowi. W miarę możliwości, wspomnij także o Bridge Calculator w swoim artykule publikowanym w brydżowej prasie lub w Internecie.
Tłumaczenia
Można pomóc w tłumaczeniu samego program, jego strony WWW lub dokumentacji.
- Zasoby wymagane do przetłumaczenia programu:
- pliki tłumaczeń PO/POT
- narzędzia (edytory plików PO): poedit, gtranslator, ...
Pisanie skryptów pobierających rozkłady z Internetu
Jeśli masz troszkę wiedzy programistycznej i chęci, możesz sprawić by Bridge Calculator automatycznie pobierał rozkłady rozdań z Twojego ulubionego turnieju. Ułatwisz tym samym jego uczestnikom obsługę programu.
Więcej szczegułów technicznych można znaleźć w odpowiednim dziale dokumentacji.
Uzupełnianie i tworzenie dokumentacji
Można zarówno pomóc uzupełniać instrukcję użytkownika programu dostępną w dziale dokumentacja, jak również np. napisać niezależną instrukcję lub samouczek.
Szczegóły / Kontakt
Pomysły, tłumaczenia, skrypty, informacje o błędach, itp. proszę przesyłać e-mailem, na adres: qwak@w8.pl lub qwak82@gmail.com